logo-rgb-tesne

Těhotenství

 zrozeni_tehotna zena

 

    Těhotenství a porod jsou jednou z nejdůležitějších životních událostí v životě ženy. Květové esence a „kytičkové dlaně“ nás podpoří v procesu spojení se s přicházejícím miminkem již v období, kdy je ještě v našem lůně. Pomáhají nám zharmonizovat také náš emoční svět a ztišit se ve svém vnitru. Dovedou zklidnit naše napětí a v procesu psychosomatiky přinášejí i úlevu na tělesné rovině. Pro nás i pro naše přicházející děťátko.

  Nastávající maminka má během těhotenství jedinečnou příležitost naučit se naslouchat signálům svého těla i své intuici, která je větší než kdy jindy, a nechat vstoupit do svého života hluboké vnitřní prociťování, které jí provází rodícím se mateřstvím.

  Současně objevíme a naučíme se, jak pečovat i o svůj emoční svět, jak vnitřně komunikovat s děťátkem nejenom svým srdcem, ale i s voňavými kytičkovými dlaněmi. Pomocí voňavého hlazení přes stěnu bříška s květovými esencemi v dlaních budeme v něm podporovat nejenom rodící se vzájemné emoční pouto, ale zároveň budeme harmonizovat i jeho vnitřní svět v našem lůně … a když se děťátko narodí, tak naše kytičkové dlaně s vůní Růže už bude důvěrně znát, a bude to pro něj jedna z mála známých věcí v novém světě.

   Vytvořené hluboké spojení nám pomůže děťátko vnitřně vést i na cestě porodem, kdy si můžeme připravit porod jako vzájemnou dohodu „První společné cesty…“.

 

 

logo-rgb-tesne

Strom Života

pro ztišení se a naladění se na masáž Miminka

 Strom Zivota-orez

 

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

   Voňavá květová esence ve spreji podpoří naše pozvolné uvolnění se, vnitřní stabilitu a pocit „ukotvení se“ v sobě, kdy vnímáme pevné místo pro sebe a své „zakořenění“. Květová esence nám pomáhá ponořit se do umění meditace či relaxace, kdy se postupně dokážeme i během chvilky zkoncentrovat a naladit se do svého vnitra. Začne se ztišovat naše rozptýlení a neklid mysli. Jasněji budeme prociťovat své emoce, do našeho života se vnese lehkost a naše srdce začne vyzařovat laskavost. Ustálením se ve svém srdci se v nás probouzí a prohlubuje vroucnost a mateřská láska. V různých životních situacích nám pomáhá udržet „mentální klid“, pocit vnitřní rovnováhy a pomáhá nám prohlubovat naši trpělivost. Uvolňuje „mentální napětí“ a chrání nás od vnějších rušivých vlivů, kdy tak snadno nepodléháme různým výkyvům.  Budoucí mamince pomůže květová esence v krátké relaxaci či meditaci odpoutat se od ruchu všedního dne, mentálně se zklidnit a naladit se na vnímání svého děťátka v bříšku pomocí masáže Hlazení malého Andílka. Pomůže ji také zklidnit se kdykoliv v průběhu náročného dne či večer před spaním. V posledních dnech těhotenství a před blížícím se porodem pomáhá květová esence budoucí mamince vnitřně se připravit a sladit s miminkem na „První společnou cestu“ zrození, která je čeká. Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší kdykoliv přes den, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe Růžový obláček a ponoříme se do jeho voňavého kouzla.

   Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

   Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

   Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou důležitou součástí této esence, podporují především naše pozvolné zklidnění se a uvolnění, vnitřní stabilitu a pocit „ukotvení se“ v sobě. Ztišují mentální rozptýlení a prohlubují naši koncentraci.

   Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

 

Použití květové esence v péči o budoucí maminku:

 

   Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro ztišení se, mentální zklidnění, pocit „ukotvení se“ v sobě a vnitřní stability, ale i pro prohloubení naši koncentrace:

 květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho mentálního vnímání a pro zkoncentrování se na vnitřní promlouvání si s naším miminkem v našem lůně

 květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7. krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření i do pulzních bodů za ušima

– květovou esenci vetřeme (pravotočivě) po dráze spirály do pupíku a následně provedeme krátkou stimulaci v místě samotného pupíku, a to přiložením našich provoněných kytičkových dlaní na něj – přes pupík jsme totiž energeticky propojeni s naším děťátkem v lůně

– nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

– květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohoupřes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním

   Psychicko-mentální podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými kytičkovými dlaněmi na něj.

  Naladění se do „emoce Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoníme (během pár vteřin je přes čichové receptory v nosní sliznici přímo stimulována amygdala centrum emočního prožívání a emoční paměti).

   Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“: provedeme nastříkáním (2-3x) květové esence do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho vůně, kterou je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin. Vůně nás hezky naladí do „emoce Růže“ a zároveň si květovou esencí voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

logo-rgb-tesne

Hlazení Duše Miminka

voňavé hlazení Miminka v Lůně

 zrozeni_mimi ruzova nove

 

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

   Voňavá květová esence ve spreji je velmi jemná a pro děťátko je jednou z nejhezčích vůní právě Růže, která jej sytí pocitem mateřské lásky. Už v období těhotenství začínáme děťátko hladit s voňavou květovou esencí v dlaních přes pokožku bříška maminky pomocí masáže Hlazení malého Andílka. Už v lůně miminko cítí emoce i vůně, nejen po porodu. Proto jej vůně Růže tak hezky konejší již v období, kdy je schoulené u maminky pod srdcem. Hladící kytičkové dlaně, provoněné květovou esencí, opečovávají jeho svět v bříšku maminky a rozeznívají struny jeho vnitřní krásy. A navíc, vůni maminčiných dlaní si bude pamatovat i po narození, kdy jej budou opět hladit, ale už přímým dotekem. Vůně Růže jej tak bude provázet od úplného počátku a hezky provoní i celé jeho dětství.

   Stejně tak je uvolňující a blahodárné, když je s touto květovou esenci pravidelně dopřáno kytičkové hlazení i budoucí mamince pomocí Konejšivých doteků a jemného hlazení tváře (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016). Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe Růžový obláček, který nás spolu s naším děťátkem v lůně naladí do příjemné „emoce Růže“.

   Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

   Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

   Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, opečovávají nejenom na tělesné rovině, ale hezky působí i v emočním světě děťátka a vitalizují ho.

   Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

 

Použití květové esence v péči o děťátko v lůně i o budoucí maminku:

 

   Budoucí maminka si 2-3x nastříká květovou esenci nejdřív do dlaní a rozetře „do sucha“, kdy se v nich rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoní (během pár vteřin je přes čichové receptory v nosní sliznici přímo stimulována amygdala –  centrum emočního prožívání a emoční paměti), čím hezky naladí sebe i své miminko v lůně do „emoce Růže“. Takto provoněné kytičkové dlaně opečovávají vnitřní svět děťátka a zároveň i pokožku maminky, kdy květová esence hezky zjemní, zvláční a hydratuje pleť na bříšku maminky a i v jejích dlaních zároveň. Protože esence neobsahuje olej, je kdykoliv praktická k použití (nezamašťuje oblečení).

   Květovou esencí můžeme kdykoliv přes den voňavě pročistit ovzduší a vytvořit si kolem sebe Růžový obláček, kdy ji 2-3x rozstříkáme do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho jemné vůně (jeho vdechováním se společně s miminkem emočně hezky naladíme přímou stimulací emoční části mozku – amygdaly) a zároveň si voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

logo-rgb-tesne

Růžové osvěžení

podporuje ženskost a vnáší emoční kouzlo do života

 zrozeni_vonava-ruze

 

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

    Voňavá květová esence ve spreji přináší osvěžení, emoční pohodu, navozují pocit harmonie a bezpečí. V průběhu těhotenství u ženy emočně prohlubuje její rodící se mateřství. Opečovává především její „emoční svět“, podporuje vnitřní ženskou sílu a vitalitu. Jemná vůně Růže vnáší jakési emoční kouzlo do života, probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit. Vůně Růže zkrátka dokáže povzbudit a příjemně naladit. Harmonizací emoční rovnováhy vylaďuje květová esence ženské tělo k celkové svěžesti a přináší vnitřní „emoční zklidnění“. Pomáhá stabilizovat vnitřní ženský svět, díky čemu nemusíme tak snadno podléhat různým okolním vlivům. Posiluje ženskou energii a celkovou vitalitu, rozeznívá struny vnitřní ženské krásy, zjemňuje a kultivuje srdce. Osvěžuje i při velké únavě, kdy uvolňuje „emoční napětí“. Proto významně podpoří ženu nejenom v období těhotenství, ale také ženu, která touží po děťátku. Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší kdykoliv přes den, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe Růžový obláček a ponoříme se do jeho voňavého kouzla.

   Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

   Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

   Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, podporují především emoční svět ženy, její ženskou sílu a probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit.

   Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

 

Použití květové esence v péči o budoucí maminku:

 

     Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro osvěžení, podporu emoční stability, vitalizaci a navození pocitu pohody:

květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho emočního vnímání, prohloubení intuitivního naladění se na miminko v bříšku a vnitřní komunikace s ním

květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7 krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření do pulzních bodů za ušima

květovou esenci vetřeme (pravotočivě) po dráze spirály do pupíku a následně provedeme krátkou stimulaci v místě samotného pupíku, a to přiložením provoněných kytičkových dlaní – přes pupík jsme totiž energeticky propojení s miminkem v lůně

nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

vetření květové esence do oblasti podbříška pomáhá harmonizovat a také vitalizovat tuto oblast

vetření květové esence do ledvin a jejich následné prohřátí přiloženými provoněnými kytičkovými dlaněmi se podpoří jejich vitalizace a tím i celková životní energie – ledviny totiž nesou naši vrozenou životní energii a je důležité je v období těhotenství opečovávat, protože se těhotenstvím vyčerpávají

květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohoupřes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním; a současně jemně stimulujeme pravotočivým kroužením bod ledvin (L1)

   Psychicko-emoční podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými kytičkovými dlaněmi na něj.

   Naladění se do „emoce Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně se z nich aspoň 3x zhluboka nadýchneme (během pár vteřin je přímo stimulována přes čichové receptory v nosní sliznici amygdala centrum emočního prožívání a emoční paměti).

   Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“: provedeme nastříkáním (2-3x) květové esence do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho vůně, kterou je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin. Vůně nás hezky naladí do „emoce Růže“ a zároveň si květovou esencí voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.


 

 

logo-rgb-tesne

Svítání

emočně-energetická podpora

 Svítání_orez

 

Květová esence

 

   Květová esence Svítání přináší nový dech do života, povzbuzuje vitální energii, životní sílu a podporuje v pohybu vpřed. Pomáhá nás stabilizovat při vnitřním rozkolísání, „rozladěném“ emočním a psychickém rozpoložení a projít i náročnějšími situacemi a neuvíznout v nich. Pozvolna uvolňuje zvýšené vypětí a podporuje naše celkové zklidnění. Pomáhá zharmonizovat náš vnitřní svět a nepodléhat tak snadno vypjatějším vnějším vlivům. Pomáhá nám procházet „intenzivními vlnami života“, které přicházejí v nejrozmanitějších životních situacích a postupně se navrátit do svého vnitřního středu a rovnováhy. Užívá se jako „obecná“ esence pro první nádech.

   Napomáhá při významných změnách v životě, jaké jsou např.: období těhotenství, kdy napomáhá při výkyvech nálad, při vnitřním vypětí, nejistotě z nové situace a napomáhá nejenom při vnitřním ale i vnějším zranění, před i v průběhu důležitých vyšetření, po dlouhé nemoci apod. Může být podpůrnou esencí i při různých terapiích.

   Svítání je důležitou „Esencí prvního nádechu“ v různých vypjatých momentech, kdy nám pomáhá udržet energii tím, že pozvolna rozptyluje neklid a uvolňuje stres, který už nebude tolik vyčerpávat. Především dlouhodobý stres ubírá mnoho energie a díky tomu ztrácíme potřebnou sílu na zvládání náročnějších situací v životě.

   Pro úplné odeznění našeho rozkolísání, když bude ještě potřeba, se může následně pokračovat dál, a to už ale v individuální terapii, kdy se vytvoří „Esence přímo na míru“. Při jejím užívání se mohou postupně objevit i traumata z dávnější minulosti (je to jako když se slupuje cibule a aktuálně se zpracovává to, co je potřeba – to, co se ukáže „právě teď“).

   Esence je účinná i na lokální ošetření pokožky: na jakkoliv podrážděnou pokožku (např. při svědění, po očkování, na jizvy po operaci, na opruzeniny apod.) či na místa po poštípání hmyzem či klíštětem.

   Celkové blahodárné účinky získává květová esence výjimečným potencováním excelentních čistých pramenitých vod a květových esencí.

 

Použití květové esence v péči o budoucí maminku:

 

Těhotenství, porod i šestinedělí může „ukazovat“ nejen aktuální problémy,

ale může „vytahovat“ i problémy z minulosti, a to i té dávné, kdy se esence

může stát významným pomocníkem při jejich zvládání.

  Při plánování miminka: se esence užívá při pocitu vyčerpání, přetížení, velké únavě a také při obavách z neotěhotnění. Když je potřeba, může se na zklidnění „přetížené“ psychiky užít i 9 dávek denně (nelze se předávkovat).

  V těhotenství: je žena citlivější a i maličkost ji může vyvést z rovnováhy. Svítání pomáhá zklidnit její psychiku a vnitřní napětí (a nemusí se následně rozvinout kaskáda dalších případných komplikací), proto se doporučuje nosit ji u sebe. Pro celkovou stabilizaci a energetickou podporu se užívají 3 kp a to i 5x za den. Preventivně se užívá i před různými vyšetřeními (např. sono apod.)

  Před i po umělém oplodnění (IVF): ženu pomáhá esence energeticky podpořit a harmonizovat, kdy pozvolna uvolňuje i ty „nejcitlivější“ emoce. Když je potřeba, může se užít i 9 dávek denně (nelze se předávkovat).

  Životní situace, ve kterých je květová esence Svítání vhodná, jsou opravdu rozmanité, proto se doporučuje mít ji po ruce či v domácí lékárničce. A když je potřeba, je velmi efektivní, když se esence užije jak vnitřně, tak současně i zevně, a to jejím potíráním na potřebná místa.

 

Dávkování květové esence:

 

pravidelnost a frekvence užívání hrají důležitou roli pro aktuální i preventivní působení

  Ve vypjatých situacích se užívají 3 kapky (kp) přímo pod jazyk, a to i opakovaně v 9-19 min intervalech až do zřetelného zlepšení stavu. Po odeznění potíží se esence užívá ještě nějakou dobu a to nejméně 3x3kp denně, kdy se rozmíchá do vody a popíjí po doušcích.

  Při pozvolném podpůrném působení se esence nakape do sklenice (3x3kp denně) či do láhve s vodou (9kp), rozmíchá se a popíjí v průběhu dne po doušcích. Takto se užívá po dobu 1 měsíce.

  Preventivně (pro podpoření psychické stability) se esence užívá předem 1 až 2 dny před očekávanou náročnější událostí (jako jsou např. vyšetření či operace, ale i náročné setkání, nebo zkoušky apod.) a to 3x3kp denně přímo pod jazyk a užívá se dle potřeby i v jejím průběhu.

  Jako „kytičkovou akupunkturu“ můžeme esenci natírat přímo na pulzní, reflexní a akupunkturní body: např. na zátylek a 7 krční obratel, do zápěstí, na čelo a spánky, do pupíku, do plosek nohou a pak ji do nich vetřít krouživým pohybem (pravotočivě ve směru hodinových ručiček).

  Lokálně se potírá buď přímo na pokožku, nebo se přikládá i ve formě obkladů na potřebná místa, kdy se bavlněná látka namočí do skleněné mísy s naředěnou esencí v teplé vodě.

  Překročení denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko, esencí se nelze předávkovat.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

kolecko