logo-rgb-tesne

Eva Kopasová

 

Motyli-masaze-pro-novorozenatka-

 

KNIHA: Motýlí masáže pro Novorozeňátka

 

  Kniha otevírá důležitý svět komunikace s novorozeňátky pomocí léčivých doteků, hlazení a Motýlích masáží ve spojení s květovými esencemi a přírodními masážními oleji. Jemné doteky a hlazení by se měly stát standardní péčí o novorozeňátka nejenom na odděleních šestinedělí, ale i na neonatologických odděleních pro předčasně narozené děti. Podobně by se hlazení dětí pomocí Motýlích masáží mělo stát součástí každodenní péče o nově narozené děti po příchodu domů z porodnice; čím dříve se začne, tím lépe nejenom pro samotná novorozeňátka, ale i pro celou rodinu. Motýlí masáže, jak ukazuje tato kniha, která totiž jsou blahodárné nejenom pro jejich tělesný, smyslový a emoční vývoj, ale také podporují hluboké vazby v celé rodině, protože nedílnou součástí tohoto vzácného pouta se stávají i tatínkové či ostatní členové rodiny. Něžný dotek v prvních týdnech po porodu znamená víc než jakákoliv jiná péče.

  Součástí knihy jsou i jemné doteky jako Konejšivé doteky, Hlazení pěti Srdcí, Hedvábné hlazení a Růžová bublinka lásky, kterými otevíráme pro nově narozeného človíčka důležitý svět komunikace již od prvních dnů. Stejně tak je důležité takto pravidelně opečovávat a vitalizovat děti i v pozdějším období jejich vývoje „kytičkovými dlaněmi“, které je mohou provázet celým obdobím dětství. Zharmonizují a ztiší i hyperaktivní děti a hezky podpoří jejich klidné spaní. Ale i pro dospělé jsou tyto doteky stejně účinné a je taky příjemné, když jsou takto opečovávané i budoucí maminka s miminkem v lůně.

  Naše dlaně jsou naším vzácným darem a dovedeme s nimi doslova léčit na těle i na Duši. A když se do nich ještě přidá voňavá květová esence, jsou to „kytičkové dlaně“, které opečovávají jemnou pokožku děťátka a současně sytí i jeho emoční svět.

  Kniha také přináší důležité povídání o nových květových esencích s vůní Růže. O jejich léčivých dotecích a působení i způsobech používání pro budoucí maminky a jejich děťátka. Zajímavé je také povídání o tzv. „emočním mozku“ a jeho stimulaci právě pomocí voňavých květových esencí. Stejně tak účinně působí i na endokrinní systém, který je díky hormonům úzce propojen kromě jiného i s našimi emocemi.

  Důležité povídání dále přináší také o hudbě, která léči tělo a hladí Duši. Patří sem i energie slov, která na nás hluboce působí a významně ovlivňuje naše životy. Pro miminka jsou hudba, hlas, vlídná slovíčka a jejich jemná rezonance velmi důležitá stejně tak před, jako i po narození. Hladící a konejšivá je „první hudba“ z lůna maminky, tlukot jejího srdce či tatínkův hlas, který poznává, už když je ještě v bříšku. Také přirozené zvuky moře a hlasy delfínů jsou mimořádně uklidňující a léčivé. Tyto čisté a laskavé zvuky silně podporují harmonii a navozují pocity pohody.

  Vydejme se společně se svými dětmi na cestu porozumění, něhy a lásky. Nechejme své děti vyrůst ve vyrovnané a sebevědomé bytosti. Milujme je, hlaďme je a dotýkejme se jich, kdykoliv je to možné. Vnímejme jejich pocity, a vše, co od nás potřebují. Naučme se znát, kdo jsou oni a kdo jsme my.

  Kniha  Motýlí masáže pro Novorozeňátka vyšla ve vyd. Maitrea (2016) a najdete ji také u nás v nabídce e-shopu.

 

kolecko