logo-rgb-tesne

Péče o Novorozeňátko a Děťátko

 zrozeni_mimi ruzova nove

 

  Voňavé květové esence podpoří vzájemnou jemnou komunikaci s nově narozeným děťátkem pomoci našich „kytičkových dlaní“. Začít můžeme čím dříve po porodu a podpořit tak nejenom nově vznikající spojení „zvenku“, ale zároveň i vitalitu novorozeňátka. Postupně se jej naučíme „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět, lépe mu porozumět a rozeznívat struny jeho vnitřní krásy.

  Pravidelné kytičkové hlazení pomáhá novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo při cestě svého narození, a taky mu pomáhá uvolnit případná „napětí“ v tělíčku (viz. knihu Motýlí masáže pro novorozeňátka, Maitrea 2016). Voňavé květové esence harmonicky podporují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně na emoční, smyslové a energetické rovině a sytí vzájemné pouto lásky v rodině.

 

V prvních dnech po porodu znamená kytičkový dotek často více,

než naše jakákoliv jiná péče.

 

I větší děti doslova milují voňavě esence a mohou jej hezky provázet v průběhu jejich celého dětství, kdy si už sami o ně velmi rády říkají. Milují „kytičkové dlaně“ a voňavou stimulaci důležitých energetických míst. Voňavé  Konejšivé doteky děti přes den nejenom zklidní a naladí do emoce Růže, ale krásně je provoní i před spaním pro voňavé sníčky, kdy usínají v kouzelném „Růžovém obláčku“.

 

 

logo-rgb-tesne

Hlazení Duše Miminka

voňavé hlazení Novorozeňátka i Děťátka

 zrozeni_mimi ruzova nove

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

  Voňavá květová esence ve spreji je velmi jemná a pro děťátko je jednou z nejhezčích vůní právě Růže, která jej sytí pocitem mateřské lásky. Hladící „kytičkové dlaně“, provoněné květovou esencí, osvěží, rozjasní a zklidní citlivou pleť děťátka. Tato jemná energie kytiček v dlaních rozeznívá struny jeho vnitřní krásy a konejší jej. Pro děťátko je nejkrásnější z pocitů nejenom ten, když se narodí do jemné vůně Růže, ale poté když je jí znovu a znovu hlazeno. Miminko tak poznává důvěrně známou vůni již z období, kdy bylo ještě v bříšku a bylo hlazeno s touto jemňounkou vůní v dlaních maminky či tatínka. „Kytičkové dlaně“ otevírají důležitý svět komunikace s novorozeňátky pomocí „Jemných doteků a Motýlích masáží“ v hezkém souznění s touto květovou esencí (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016), která pomáhá vitalizovat nový život a hezky jej emočně nalaďuje. Stejně tak bude i později pro děti důležité, aby byli v průběhu celého období svého vývoje pravidelně opečovávané květovou esencí pomocí Konejšivých doteků, Hlazení pěti Srdcí, Mám se rádo a Růžovou bublinkou lásky.  Zharmonizují a ztiší dokonce i hyperaktivní děti. A večer před usínáním je „Růžový obláček“ hezky naladí ke klidnému spaní. Květová esence je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší jejím rozstříkáním nad děťátkem kdykoliv přes den, kdy se naladí na „emoci Růže“.

  Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

  Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

  Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, opečovávají nejenom na tělesné rovině, ale hezky působí i v emočním světě novorozeňátka a později i děťátka a pomáhají ho vitalizovat.

  Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

 

Použití květové esence v péči o novorozeňátko a děťátko:

 

  Pomocí „kytičkových dlaní“ pokračujeme hlazením děťátka čím dříve i po jeho narození. Teď už to ale budou přímé doteky jako: Hlazení Duše Miminka, Konejšivé doteky, Hlazení pěti Srdcí, Hedvábné hlazení, Mám se rádo a Růžová bublinka lásky (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016).

  Květová esence se 2-3x nastříká do dlaně a rozetře „do sucha“, čímž si připravíme voňavé „kytičkové dlaně“ k jemňounkému provoněnému hlazení. Proto si esenci opakovaně nastříkáváme do dlaní, aby mohla co nejúčinněji působit (při Hedvábném hlazení nastříkáme květovou esenci přímo do hedvábného šátku). Květová esence nejenom krásně provoní hladící dlaně, ale zároveň jejich pokožku také hezky zvláční a zjemní. Je důležité vetřít esenci děťátku i do plosek nohou (přes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejefektněji, čímž se její působení stává vysoce účinné). Také oblasti mezi ramínky, zádíček a křížů, zátylku či zápěstí, jsou vhodná k potírání květovou esencí pro její blahodárné působení (napjatá místa dovede hezky uvolnit).  Nevynecháme ani oblast pupíku (když se ještě hojí, tak ji ze začátku můžeme vtírat kolem něj). Při výskytu potniček můžeme pro úlevu esenci nastříkat přímo do záhybu, kde se nacházejí.

  Pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“ nad děťátkem: pro klidné a uvolněné doznívání léčivých účinků hlazení i po samotné masáži znovu provoníme květovou esencí prostor nad ním. Květovou esencí s jemnou vůní Růže můžeme kdykoliv přes den také provánět a pročišťovat prostor, kde se novorozeňátko a později i děťátko bude nacházet. A taky večer před spaním, pro hezké usínání a klidné sníčky, kdy ji 2-3x rozstříkáme přímo nad ním.

  Před koupáním děťátka ji můžeme aspoň 3x nastříkat do vaničky a malováním symbolu „∞“ do vody jí rovnoměrné rozmíchat. „Kytičková koupel“ podpoří celkovou vitalitu novorozeňátka či děťátka a hezky jej provoní.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

logo-rgb-tesne

Objetí jemnou Růží

jemné emoční hlazení Novorozeňátka

 zrozeni_mimi ruze

 

Pěstící olej s jemnou Růží

 

Poskytuje excelentní péči o pleť a zároveň působí i na emoční svět děťátka.

To je také důvod, proč je tento olej skutečně výjimečný.

  Mandlový olej, přítomný v pěstícím oleji, je vhodný i na velmi jemnou a citlivou pleť, kdy pomáhá zklidnit podrážděnou či svědící pokožku. Podporuje její přirozenou ochranu, vytváří na ni jemný hydrolipidový film a udržuje její přirozenou vitalitu. Pokožku regeneruje, dodává ji pocit hebkosti, pružnosti a vláčnosti. Lehce se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Je ideální na opečování pokožky i po koupání, kdy ji chrání před vysoušením.

  Olej se získává z jader sladkých mandlí, je bohatý na vitamíny (A a E), minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor) a mastné kyseliny (kyselina olejová, linolová, palmitová) a také obsahuje alfa-tokoferol (přírodní antioxidant). Barva oleje je světle žlutá, neobsahuje žádné konzervační látky.)

  Velmi jemná Růže (vzácná Růže damašská), přítomná v pěstícím oleji ve stopovém množství (už i tato koncentrace je pro využití jejích blahodárných účinků dostačující a zároveň bezpečná) uvolňuje hluboké fyzické i emoční napětí a podporuje emocionální rovnováhu. Má celkové harmonizační a zklidňující účinky, navozuje dobrou náladu a podporuje krevní oběh. Opečovává různé podráždění pokožky. Je vhodná pro všechny typy pleti.

 Pozn.: Esenciální olej Růže damašské patří mezi vzácné oleje. K získání jednoho litru esenciálního oleje je potřeba cca 5 000 kg květů, což představuje, že pro vytvoření 5 ml esenciálního oleje je potřeba použít cca 12 000 okvětních lístků květu. Z toho důvodu je tento olej vysoce ceněn a je to i jeden z nejdražších olejů vůbec.

 

Použití v péči o Novorozeňátko, Předčasňátko a Děťátko:

 

  Mandlový olej je nejvíce používán pro novorozeneckou pokožku. Je velmi dobře snášen a pro miminka do půl roku se doporučuje používat právě mandlový olej. Velmi jemná Růže uvolňuje u novorozeňátka emoční i fyzické napětí, což je důležité i po předčasném porodu. Růže hladí svět děťátka svou energii lásky a hezky opečovává jeho vzácné propojení s maminkou a tatínkem.

  Při prvních dotecích hladíme pokožku novorozeňátka výhradně přírodním olejem, který  jemňounce vmasírováváme do pokožky celého tělíčka už od prvních dnů. Pěstící olej je vhodný na běžnou každodenní péči o jeho jemnou pokožku a je výjimečný i pro prohloubení blahodárných účinků  Motýlích masáží (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016).

  Olej si naneseme do dlaní a krouživým třením jej přehřejeme a až poté jím hladíme svoje děťátko. Před tím si ale ještě nastříkáme do dlaní voňavou květovou esenci Hlazení Duše Miminka, což dává mnohem sytější podtón našim léčivým dotekům a naše dlaně zároveň hezky zjemní a zvláční.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

logo-rgb-tesne

Strom Života

pro ztišení se maminky a její naladění se na masáž Miminka

 Strom Zivota-orez

 

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

  Voňavá květová esence ve spreji podpoří naše pozvolné uvolnění se, vnitřní stabilitu a pocit „ukotvení se“ v sobě, kdy vnímáme pevné místo pro sebe a své „zakořenění“. Květová esence nám pomáhá se i během chvilky krátce zkoncentrovat a naladit se do svého vnitra, kdy se začne ztišovat naše rozptýlení a neklid mysli. Jasněji prociťujeme své emoce i naše miminko, a naše srdce začne vyzařovat laskavost. Čerstvé mamince pomůže květová esence odpoutat se od „nového koloběhu“ dne a připravit se na hlazení svého děťátka pomocí „Konejšivých doteků a Motýlích masáží“ s květovou esencí Hlazení Duše Miminka (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016), ale také se zklidnit kdykoliv v průběhu dne či večer pro klidné spaní, když je potřeba. Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší kdykoliv přes den, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe „Růžový obláček“ a ponoříme se do jeho voňavého kouzla.

  Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

  Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

  Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, podporují především naše pozvolné zklidnění se a uvolnění, vnitřní stabilitu a pocit „ukotvení se“ v sobě. Ztišují mentální rozptýlení a prohlubují naši koncentraci.

  Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

 

Použití květové esence pro maminku v péči o novorozeňátko a dítě:

 

  Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro ztišení se, mentální zklidnění, pocit „ukotvení se“ v sobě a vnitřní stability, ale i pro prohloubení naši koncentrace:

– květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho mentálního vnímání, prohloubení koncentrace a navázaní nové vnější komunikace s nově narozeným děťátkem pomocí voňavých doteků a hlazení

 květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7. krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření do pulzních bodů za ušima

– nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

– květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohoupřes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním

  Psychicko-mentální podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými „kytičkovými dlaněmi“ na něj.

  Naladění se do „emoce Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoníme (během pár vteřin je přes čichové receptory v nosní sliznici přímo stimulována amygdala centrum emočního prožívání a emoční paměti).

 Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“: provedeme nastříkáním (2-3x) květové esence do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho vůně, kterou je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin. Vůně nás hezky naladí do „emoce Růže“ a zároveň si květovou esencí voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

logo-rgb-tesne

Svítání

emočně-energetická podpora

 

Svítání_orez 

Květová esence

 

  Květová esence Svítání přináší nový dech do života, povzbuzuje vitální energii, životní sílu a podporuje v pohybu vpřed. Pomáhá nás stabilizovat při vnitřním rozkolísání, „rozladěném“ emočním a psychickém rozpoložení a projít i náročnějšími situacemi a neuvíznout v nich. Pozvolna uvolňuje zvýšené vypětí a podporuje naše celkové zklidnění. Pomáhá zharmonizovat náš vnitřní svět a nepodléhat tak snadno vypjatějším vnějším vlivům. Pomáhá nám procházet „intenzivními vlnami života“, které přicházejí v nejrozmanitějších životních situacích a postupně se navrátit do svého „vnitřního středu“ a rovnováhy. Užívá se jako „obecná“ esence pro první nádech.

  Napomáhá při významných změnách v životě, jaké jsou např.: narození dítěte, ale stejně tak i v celém období jeho vývoje v průběhu ranního dětství, při vnitřním napětí, před i po náročnějších vyšetřeních či terapiích apod.

  Svítání je důležitou „Esencí prvního nádechu“ v různých vypjatých momentech, kdy nám pomáhá udržet energii tím, že pozvolna rozptyluje neklid a uvolňuje stres, který už nebude tolik vyčerpávat. Především dlouhodobý stres ubírá mnoho energie a díky tomu ztrácíme potřebnou sílu na zvládání náročnějších situací v životě.

  Esence je účinná i na lokální ošetření pokožky: na jakkoliv podrážděnou pokožku (např. na opruzeniny, na potničky, při svědění, po očkování apod.) či na místa po poštípání hmyzem či klíštětem.

  Celkové blahodárné účinky získává květová esence výjimečným potencováním excelentních čistých pramenitých vod a květových esencí.

 

Použití květové esence v péči o Novorozeňátko a Dítě:

 

  Novorozeňátku: pomáhá Svítání pozvolně uvolňovat jeho poporodní napětí a pomáhá mu „najít se“ v novém světě (květová esence, naředěná v teplé vodě, se vetře formou bavlněného obkladu do zápěstí, na solar, týlní kost, mezi ramínky a zejména do plosek nožiček). Při opečovávání pupíku se použije 1 kp a pro úlevu napjatého bříška se může potírat formou teplých obkladů. Stejně tak ulevuje při napětí i v jiných částech tělíčka, proto když je potřeba, může se do nich opakovaně vtírat (naředěná v teplé vodě). Je vhodná i do vaničky při prvních koupelích, ale i kdykoliv při podráždění pokožky (např. při svědění, potničkách a opruzeninách, ale i při různých potížích na kůži v hlavičce), kdy se do ní nakape 9 kp a rovnoměrně se rozmíchá malováním symbolu „∞“ do vody, čím se aktivuje v celém objemu koupele a může tak blahodárně působit na potřebných místech kdekoliv na tělíčku. Vždy, když maminka užije esenci vnitřně, působí zároveň i na děťátko přes mateřské mléko, čím jej podpoří pokaždé, když bude potřeba.

  Pro Dítě: je esence vhodná kdykoliv pro jeho zklidnění, tedy při větším vypětí či na zotavení se po nemoci, před i po náročnějších vyšetřeních či terapiích. Zevně se mohou opečovávat místa vpichu po očkování či jakkoliv podrážděné pokožky (opruzeniny, svědění, potničky, ale i při prořezávání zoubků či napětí v ouškách apod.). Pro děti jsou květové esence kouzelné kytičkové kapičky, které si snadno a rychle oblíbí.

 Životní situace, ve kterých je květová esence Svítání vhodná, jsou opravdu rozmanité, proto se doporučuje mít ji po ruce či v domácí lékárničce. A když je potřeba, je velmi efektivní, když se esence užije jak vnitřně, tak současně i zevně, a to jejím potíráním na potřebná místa.

 

Dávkování květové esence:

 

pravidelnost a frekvence užívání hrají důležitou roli pro aktuální i preventivní působení

  Dětem se dává pár kapek květové esence do teplého nápoje či jídla a rozmíchají se. K těm úplně nejmenším se dostává přes mateřské mléko, kdy současně blahodárně působí i na maminku.

  Jako „kytičkovou akupunkturu“ můžeme naředěnou květovou esenci (9 kp esence naředíme do 0,5 l teplé vody ve skleněné míse nebo láhvi) natírat krouživým pohybem (pravotočivě ve směru hodinových ručiček) přímo na pulzní, reflexní a akupunkturní body: např. na zátylek a 7 krční obratel, do zápěstí, do plosek nožiček, mezi lopatky, do křížů apod. U větších dětí, pro jejich vitalizaci, můžeme květovou esenci (1 kp) vtírat i přímo do pupíku.

  Lokálně se potírá buď přímo na pokožku (1 kp), nebo se přikládá i ve formě obkladů na potřebná místa (např. při svědění, místa vpichu po očkování, potničkách a opruzeninách, ale i při různých potížích na kůži v hlavičce), kdy se bavlněná látka namočí do skleněné mísy s naředěnou esencí v teplé vodě (9 kp esence naředíme do 0,5 l teplé vody ve skleněné míse nebo láhvi).

  Je vhodná i do vaničky při prvních koupelích, kdy se do koupele nakape 9 kp esence a rovnoměrně se rozmíchá malováním symbolu „∞“ do vody, čím se aktivuje v celém objemu a může tak blahodárně působit na potřebných místech kdekoliv na pokožce a podpořit celkové zklidnění.

Překročení denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko, esencí se nelze předávkovat.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

kolecko