logo-rgb-tesne

Ledviny a péče o ně

 ledviny

Nejčastějším oslabením v životě ženy jsou právě její ledviny

 

   Ledviny jsou „pramenem života“. Je v nich totiž uložená naše vrozená životní síla (vis vitalis), kterou jsme podědili po obou rodičích. A právě její kvalita má vliv na naši celkovou vitalitu a sílu. Proto je důležité o ně pravidelně pečovat, aby si udrželi svůj nejvyšší možný energetický potenciál, který nám byl dán do vínka. Navíc, pro ženu je energie ledvin důležitá i z toho pohledu, že ledviny a děloha spolu energeticky souvisejí. A to díky tomu, že energetická dráha ledvin (meridián) prochází právě dělohou, takže nejenom těhotenství či porod, ale také plodnost přímo souvisejí s energetickou kondicí ledvin.

  Slabá energie ledvin se projevuje nejrůznějšími způsoby. Pohledem TČM oslabené ledviny například souvisí s pocitem ztráty kořenů či neschopností nalézt a vytvořit si své vlastní kořeny. Ledviny významně souvisí také s naším emočním prožíváním, proto ledvinám obecně prospívají harmonické vztahy a kvalitní citový vztah.

  Pocity, které se ale především přisuzují ledvinám, jsou obavy a strach a také jsou projevem slabosti ledvin. Vedle strachu je s ledvinami spojen i náhlý a intenzivní projev, jako jsou šok a úlek. Všechny tyto emoce jsou úzce spojeny se ztrátou energie ledvin, která se projevuje také oslabením celého těla.

  Pomocí „kytičkové akupunktury“ je dovedeme jemně, přesto účinně harmonizovat. A to je důležité nejenom v období přípravy na početí, ale stejně tak i v průběhu celého těhotenství či po porodu, kdy jsou ledviny obzvlášť vyčerpávány. Stejně tak pečlivě opečováváme ledviny i v pozdějším období, a to v období přechodu do věku moudré ženy pro udržení její vitality, svěžesti a pocitu pohody. V běžném životě se nám opečovávané ledviny odvděčí svou skvěle působící vitalitou.

  Na semináři „Vnitřní alchymie ženy“ si povíme o energetickém významu ledvin v jednotlivých obdobích života ženy, o jeho podpoře na tělesné, hormonální ale i emoční úrovni. Stejně se naučíme důležitou bylinkovou, dotekovou a kytičkovou stimulaci pomocí „kytičkové akupunktuře“. Také si ukážeme, jak můžeme ledvinám pomoci jejích prohříváním, abychom si udržovali co nejlépe fungující vitalitu, ale i mnohem více…

uzle-srdce