logo-rgb-tesne

Cesta jemného voňavého doteku

Foto 1.2 Foto 3.2

Foto 2.2 Foto 4.2

16.8.2017, ANAVITA a.s. – Domov seniorů Olomouc

   O tom, jak nás vůně ovlivňují, jsme se v našem domově mohli přesvědčit ve středu 16. srpna. Navštívila nás paní Ing. Eva Kopasová. Kolem této příjemné dámy se linula nádherná osvěžující vůně a ona sama sršela pozitivní energií. Během dopoledního programu nám paní Kopasová v jídelně představila vonné esence a jejich pozitivní vliv na celé lidské tělo. Zjistili jsme, že vůně pomáhají především ženám při porodu a narozeným miminkám. Také se mohou používat u předčasně narozených dětí v inkubátoru. Zajímavé bylo vypravování o složení květinových esencí.

  Každá vůně obsahuje excelentní pramenitou vodu z Lurd a vodu ze Stříbrné studánky, Růžovou květovou vodu a květové esence (maceráty léčivých bylin). Po přednášce, která byla na jídelně, se naši klienti rozdělili do skupin a odcházeli po částech do vzpomínkové klubovny, kde je paní Kopasová učila jednoduché techniky opečovávání pomocí vonných esencí. Bylo úžasné sledovat reakce našich klientů. Úsměv na tváři a zklidnění bylo vidět na každé z nich za velmi krátký čas.

  Paní Kopasovou jsme jen tak nepustili a odpoledne si pro naše zaměstnance připravila zajímavou přednášku s praktickou ukázkou.  Dozvěděli jsme se spoustu nového o používání vonných esencí u ležících klientů, a jak také tyto esence mohou pomoci nám samotným.

  „Vaše práce je velmi náročná a právě používání květových vůní je pro vás aktivizační a pečovatele blahodárné, “ sdělila nám paní Kopasová.

  „Tato přednáška byla pro mě novou zkušeností, ještě jsem se s ní nesetkala a moc vám za ni děkuji. Budu se snažit esence využívat při mé práci,“ zhodnotila přednášku aktivizační Lucie Michňáková.

  „Stále více si uvědomuji, že každý příjemný zrakový, čichový, sluchový nebo dotykový vjem je velmi důležitý především u imobilních klientů. Jsem velmi ráda, že právě těmto klientům můžeme nabídnout jemný voňavý dotek, který jim zpříjemní náš pobyt v DS Olomouc,“ kladně hodnotila celý den vedoucí aktivizační péče Mgr. Regina Valentíková.

  Děkujeme paní Ing. Evě Kopasové a budeme se těšit na další provoněné setkání. Jistě se nevidíme naposledy.