logo-rgb-tesne

Jemné hlazení a Motýlí masáže pro Novorozeňátka

 

Něžný dotek v prvních dnech po porodu znamená víc, než jakákoliv jiná péče.

 

zrozeni_mimi ruzova nove zrozeni_motyli masaze zrozeni_mimi ruze

 

   Seminář je určen pro nastávající Maminky a Tatínky, ale je také otevřen i pro Babičky a Dědečky. Naučíte se jemné komunikaci se svým nově narozeným Děťátkem pomoci vašich voňavých „kytičkových dlaní“ tak, abyste ji mohla využít čím dříve po porodu a podpořit nově vznikající spojení „zvenku“ i jeho vitální funkce zároveň. Postupně se naučíte Děťátko „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět a lépe mu porozumět.

   Pravidelné jemné hlazení pomáhá Novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo při cestě svého narození, a taky mu pomáhají uvolnit případná „napětí“ v tělíčku. Intenzivní blízkost a něha Maminky i Tatínka a jejich doteky harmonicky ovlivňují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně i na emoční, smyslové a energetické rovině a sytí jejich vzájemné pouto.

   Podstatou Motýlích masáží je stimulovat a podpořit u Novorozeňátka směr proudění jeho životní vitální energie rovnoměrně v celém tělíčku. Ještě hlouběji uvolňují napětí svalíků a rozpouštějí různé blokády. Masáží a doteky mu ukazujeme i fyzické ohraničení jeho tělíčka, tedy odkud až kam sahá, protože Miminko se po porodu se sebou teprve jen „seznamuje“ a potřebuje čím častěji zažívat zkušenost se svým tělem. Novorozeňátko se teprve všemu učí a zvyká si na nový svět mimo Maminčino lůno.

   U maminky vzájemný tělesný kontakt podporuje také zvýšení tvorby hormonů, které přímo ovlivňují emoční vazby a které mají současně blahodárný vliv i na kojení.

   Miminku tyto doteky dodávají pocit jistoty a bezpečí. Teplo v hladících dlaních jej nejen prohřívá, ale pomáhá mu uvolnit i napětí.

 

Lásku, kterou věnujete svému Děťátku, vám vrátí několikanásobně…   

 

Podporují poporodní uvolnění se a poznávaní svého tělíčka

Stimulují životní energii Miminka a fyziologické procesy po porodu

Motýlí masáže uvolňují napětí svalů na všech místech tělíčka

Podporují srdeční činnost, dýchání a trávení

Stimulují centrální nervovou soustavu i vývoj mozku 

Vytvářejí vzájemné energetické propojení v rodině

Emoční sladění podporují  i  voňavé květové Esence

 

kolecko