logo-rgb-tesne

Voňavý porod a „První společná cesta…“

 

zrozeni_placenta

 

  Porod je jedinečný okamžik. To, jakým způsobem proběhne, se promítá i do pozdějšího vztahu maminky a jejího děťátka, a dokonce i do vztahu ženy k sobě samotné. Je velmi prospěšné se na něj vědomě naladit a naučit se důležité možnosti, které nám mohou pomáhat tímto procesem co nejpřirozeněji projít. Voňavé květové esence hezky podpoří maminky i přicházející miminka a vytvoří pro ně krásný příchod na svět do objetí jemné vůně Růže. I díky květovým esencím nás hluboké vnitřní propojení s miminkem v lůně povede ke vzájemné dohodě naší „První společné cesty …“ .

  Voňavé květové esence pomáhají vitalizovat naše tělo, ale i zklidňovat mysl. Poskytují nám pocit podpory tak, aby nám pomohli porod prožít s důvěrou v sebe sama a v moudrost přírody. Masáž „kytičkovými dlaněmi“ nás podpoří také v tom, abychom se mohli aktivně zúčastnit příchodu svého děťátka a byly spolu s partnerem v intenzívním kontaktu po celý čas a mohli se všichni tři více soustředit na sebe navzájem. Podpoří nejenom náš emoční svět, ale také nás opečují i tělesné rovině.

 

 

logo-rgb-tesne

Strom Života

pro ztišení se a zklidnění v průběhu porodu

 

Strom Zivota-orez

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

  Voňavá květová esence ve spreji podpoří naši vnitřní stabilitu v průběhu porodu, pocit „ukotvení se“ v sobě, kdy vnímáme pevné místo pro sebe a své „zakořenění“. Uvolňuje „mentální napětí“ a chrání nás od vnějších rušivých vlivů, kdy tak snadno nepodléháme různým výkyvům. Květová esence nás podporuje především na začátku první doby porodní, ale může i v průběhu celého porodu, kdy nám pomáhá naladit se na sebe, zaměřit pozornost do svého vnitra a zesílit důvěru ve vlastní síly a podpořit přirozený průběh porodu. Květová esence pomáhá budoucí mamince mentálně se sladit s miminkem nejenom před blížícím se porodem, ale pomáhá ji toto vzájemné vnitřní sladění udržet i při samotném porodu na „První společné cestě“ zrození.

  Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

  Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

  Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, podporují především naše pozvolné zklidnění se a uvolnění, vnitřní stabilitu a pocit „ukotvení se“ v sobě. Ztišují mentální rozptýlení a prohlubují naši koncentraci.

  Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

 

Použití květové esence při porodu:

 

  Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro ztišení se, mentální zklidnění, pocit „ukotvení se“ v sobě a vnitřní stability, ale i pro prohloubení naši koncentrace:

– květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho mentálního vnímání, prohloubení koncentrace a vnitřní komunikace s miminkem v průběhu porodu

 květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7. krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření do pulzních bodů za ušima

– nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

– květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohoupřes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním

 Psychicko-mentální podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými „kytičkovými dlaněmi“ na něj.

 Naladění se o „emocde Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoníme (během pár vteřin je přímo stimulována přes čichové receptory v nosní sliznici amygdala centrum emočního prožívání a emoční paměti).

 Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“: provedeme nastříkáním (2-3x) květové esence do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho vůně, kterou je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin. Vůně nás hezky naladí do „emoce Růže“ a zároveň si květovou esencí voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

logo-rgb-tesne

Růžové osvěžení

podporuje emoční stabilitu Ženy a přivítání Děťátka

 

zrozeni_vonava-ruze

 

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

  Voňavá květová esence ve spreji přináší osvěžení, emoční pohodu, navozuje pocit harmonie a bezpečí. Během porodu přináší ženě posílení a emoční stabilitu. Květová esence opečovává především „emoční svět“ svou jemnou mateřskou energií a podporuje vnitřní ženskou sílu. Jemná vůně Růže vnáší jakési emoční kouzlo do života, probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit. Květovou esenci používáme v průběhu celého porodu a je to bezpečný, přirozený a krásný způsob, jak budoucí mamince pomoci, aby se cítila uvolněně, klidně a osvěženě v době, kdy prochází jednou z nejdůležitějších zkušeností svého života jako ženy. A pro miminko je jeden z nejkrásnějších příchodů na svět, když se může narodit do objetí jemné vůně Růže a kytiček, která se rozstříká do ovzduší na porodním sále a navodí tuto láskyplnou atmosféru pro všechny a zároveň voňavě pročistí i ovzduší.

  Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

  Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

  Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, podporují především emoční svět ženy, její ženskou sílu a probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit.

  Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentní čisté pramenité vody.

 

Použití květové esence při porodu:

 

  Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro osvěžení, podporu emoční stability, vitalizaci a navození pocitu pohody:

 květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho emočního vnímání a prohloubení intuitivního naladění se na miminko v průběhu porodu a vnitřní komunikace s ním na „První společné cestě“ zrození

 květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7. krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření do pulzních bodů za ušima

 nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

 květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohoupřes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním

  Psychicko-emoční podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými „kytičkovými dlaněmi“ na něj.

 Naladění se do „emoce Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoníme (během pár vteřin je přímo stimulována přes čichové receptory v nosní sliznici amygdala centrum emočního prožívání a emoční paměti).

 Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“ pro příchod děťátka: provedeme opakovaným nastříkáváním květové esence do ovzduší na porodním sále, čím navodíme láskyplnou atmosféru (vůní je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin). Jemná vůně všechny hezky naladí do „emoce Růže“ a především pro miminko připraví krásné přivítání na svět, kdy se narodí do objetí jemné vůně Růže a kytiček. Květová esence zároveň voňavě pročistí i celý prostor na porodním sále.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

logo-rgb-tesne

Svítání

emočně-energetická podpora

 

Svítání_orez

Květová esence

 

  Květová esence Svítání přináší nový dech do života, povzbuzuje vitální energii, životní sílu a podporuje v pohybu vpřed. Pomáhá nás stabilizovat při vnitřním rozkolísání, „rozladěném“ emočním a psychickém rozpoložení a projít i náročnějšími situacemi a neuvíznout v nich. Pozvolna uvolňuje zvýšené vypětí a podporuje naše celkové zklidnění. Pomáhá zharmonizovat náš vnitřní svět a nepodléhat tak snadno vypjatějším vnějším vlivům. Pomáhá nám procházet „intenzivními vlnami života“, které přicházejí v nejrozmanitějších životních situacích a postupně se navrátit do svého „vnitřního středu“ a rovnováhy. Užívá se jako „obecná“ esence pro první nádech.

  Napomáhá při významných změnách v životě, jaké jsou: období krátce před porodem a především v jeho samotném průběhu, před i po Císařském porodu. Napomáhá stabilizovat při vnitřním vypětí, výkyvech nálad, obavách z náročnější situace apod. Podpoří při porodu i budoucích otců, aby mohli být oporou pro svou ženu a dítě na „První společné cestě“ zrození.

 Svítání je důležitou „Esencí prvního nádechu“ v různých vypjatých momentech, kdy nám pomáhá udržet energii tím, že pozvolna rozptyluje neklid a uvolňuje stres, který už nebude tolik vyčerpávat. Především dlouhodobý stres ubírá mnoho energie a díky tomu ztrácíme potřebnou sílu na zvládání náročnějších situací v životě.

Celkové blahodárné účinky získává květová esence výjimečným potencováním excelentních čistých pramenitých vod a květových esencí.

 

Použití květové esence při porodu:

 

Těhotenství, porod i šestinedělí může „ukazovat“ nejen aktuální problémy, ale

může „vytahovat“ i problémy z minulosti, a to i té dávné, kdy se esence

může stát významným pomocníkem při jejich zvládání.

 

  Před i u porodu: je základní výbavou pro podpoření přirozeného průběhu porodu a podává se „co nejvíce“ (nelze se předávkovat). A může se užít už i krátce před samotným porodem. Podpoří u porodu nejenom ženy, ale i muže, aby mohli být co nejvíce oporou pro ženu i dítě. Porod je energeticky náročný a Svítání pomáhá v jeho průběhu „udržet“ energii a zvládat intenzivnější vlny emocí, které se mohou objevit. Proto je esence taky důležitou prevencí před dlouhodobým vyčerpáním, čím napomáhá ženě zvládnout porod „vlastními silami“.

  Při přenášení: pomůže ženě citlivě „pustit“ miminko, když jej podvědomě drží u sebe. A současně může miminko podpořit v pohybu vpřed na jeho „První společné cestě“ zrození.

  Císařský porod: je velikou a náhlou změnou, proto je důležité, stejně tak jako před jakýmkoliv zákrokem, užít ji předem a to jak vnitřně, tak zároveň i zevně, kdy se vetře přímo do podbřišku, do oblasti srdce (krouživě pravotočivě) a nevynecháme ani plosky nohou.

  Životní situace, ve kterých je květová esence Svítání vhodná, jsou opravdu rozmanité, proto se doporučuje mít ji po ruce či v domácí lékárničce. A když je potřeba, je velmi efektivní, když se esence užije jak vnitřně, tak současně i zevně, a to jejím potíráním na potřebná místa.

 

Dávkování květové esence:

 

pravidelnost a frekvence užívání hrají důležitou roli pro aktuální i preventivní působení

  Ve vypjatých situacích se užívají 3 kapky (kp) přímo pod jazyk, a to i opakovaně v 9-19 min intervalech až do zřetelného zlepšení stavu. Po odeznění potíží se esence užívá ještě nějakou dobu a to nejméně 3x3kp denně, kdy se rozmíchá do vody a popíjí po doušcích.

  Při pozvolném podpůrném působení se esence nakape do sklenice (3x3kp denně) či do láhve s vodou (9kp), rozmíchá se a popíjí v průběhu porodu po doušcích.

  Preventivně (pro podpoření psychické stability) se esence užívá předem aspoň 1 až 2 dny před očekávanou náročnější událostí (jako jsou např. vyšetření, před i v průběhu porodu, ale i operace apod.) a to 3x3kp denně přímo pod jazyk a užívá se dle potřeby i v jejím průběhu.

  Překročení denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko, esencí se nelze předávkovat.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

kolecko