logo-rgb-tesne

Péče o Předčasňátko

 

zrozeni_mimi vesmir


  Pro předčasně narozené děti znamenají „kytičkové dlaně“ velmi důležitou péči nejenom na tělesné rovině, ale jsou příjemně hladící i pro jeho emoční svět a podporující jeho celkovou vitalitu.

  Je to velmi jemná a zároveň hluboce účinná péče. Také můžeme pomoci květové esence vytvořit děťátku Voňavý domeček, kdy se esence může nastříkat na jeho bačkorky či čepičku, ale taky na hedvábný šátek či plyšovou hračku, které se vkládají do inkubátoru a stávají se součástí každodenní voňavé péče.

  V rehabilitační péči se může terapie provonět „kytičkovými dlaněmi“ a současně vytvořením „Růžového obláčku“ nad děťátkem. Taky se může nastříkat na podložku, kde bude dítě opečováváno. Terapie tak získává na harmonizujícím účinku a spoluvytváří hlubší synergické působení na tělesné i emoční rovině. S květovou esencí v dlaních uděláme na závěr terapie kolem děťátka „Růžovou bublinku lásky“ (viz. knihu Motýlí masáže pro novorozeňátka“, Maitrea 2016).

 

 

logo-rgb-tesne

Hlazení Duše Miminka

voňavé hlazení Předčasňátka

 

zrozeni_mimi ruzova nove


Květová esence s jemnou vůní Růže

 

  Voňavá květová esence ve spreji je velmi jemná a pro děťátko je jednou z nejhezčích vůní právě Růže, která jej sytí pocitem mateřské lásky. Pro předčasně narozené děti otevírají „kytičkové dlaně“ důležitý svět komunikace pomocí Jemných doteků a Motýlích masáží v hezkém souznění s jemnou květovou esencí, které podporují jejich celkovou vitalitu (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016). „Kytičkové dlaně“ znamenají velmi důležitou péči nejenom na tělesné rovině, ale jsou příjemně hladící i pro jejich emoční svět. Je to velmi jemná a zároveň do hloubky působící péče. Pomocí květové esence můžeme děťátku v inkubátoru připravit Voňavý domeček, který mu vytvoří „hladící“ prostředí nového domova.

  Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

  Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

  Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, opečovávají nejenom na tělesné rovině, ale hezky působí i v emočním světě předčasňátka, a později i děťátka a pomáhají je vitalizovat.

  Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.


Použití květové esence v péči o Předčasňátko:

 

  Květová esence se 2-3x nastříká do dlaní (po úvodní dezinfekci) a rozetře v nich „do sucha“, čímž si připravíme naše „kytičkové dlaně“ k opečovávaní děťátka v inkubátoru pomocí jemných doteků jako jsou Hlazení Duše Miminka, Konejšivé doteky, Hlazení pěti Srdcí, Hedvábné hlazení, Mám se rádo a Růžová bublinka lásky (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016).

  Květovou esencí jemňounce provoníme taky inkubátor, kdy ji můžeme nastříkat do všech rohů či na podložku, kde děťátko uložíme a připravíme mu nový Voňavý domeček. Květová esence se může nastříkat i na bačkorky či čepičku děťátka, ale taky na hedvábný šátek či plyšovou hračku, která se vloží do inkubátoru a stává se součástí jeho každodenní péče.

  A později, když už bude v otevřené postýlce, může se mu květová esence vetřít do plosek nohou (přes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinné a efektivní). Také oblast mezi ramínky, zádíček a křížů, zátylku či zápěstí jsou vhodná k potírání „kytičkovými dlaněmi“ pro její blahodárné působení (napjatá místa pomáhá uvolnit).   Důležitá je i oblast pupíku (když se ještě hojí, tak ji ze začátku vetřeme jenom kolem něj). Květová esence nejenom krásně provoní naše hladící dlaně, ale zároveň zvláční, zjemní a hydratuje i jejich pokožku. Naše péče tak získává na harmonizujícím účinku a spoluvytváří hlubší synergické působení na tělesné i emoční rovině, čím se podpoří celková kondice děťátka.

  Pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“ nad otevřenou postýlkou: květovou esenci můžeme 2-3x rozstříkat do prostoru nad děťátkem kdykoliv přes den a zahalit jej do jemňounké vůně Růže (jejím vdechování je během pár vteřin stimulována přímo přes čichové receptory v nosní sliznici amygdala – centrum emočního prožívání a emoční paměti) a zároveň si i „vyčistit“ prostor kolem něj.

  V neonatologické rehabilitační praxi se může provonět a zjemnit „kytičkovými dlaněmi“ taky celá terapie, kterou budeme děťátku provádět. Současně ji nastříkáme i na podložku, kde bude ošetřováno. Na začátku terapie vytvoříme nad ním „Růžový obláček“, který jej příjemně naladí a krátkým provedením Konejšivých doteků pomocí „kytičkových dlaní“ jej hezky připravíme k ošetření. Květovou esenci mu jemně vetřeme také do plosek nohou, do pupíku (když se ještě hojí, tak ze začátku jenom kolem něj), do zápěstí, mezi ramínky a do křížů, ale především na místa, kde se bude terapie provádět. Provoněnou terapii děti lépe snášejí a pomáhá jim „emočně“ se uvolnit. Na závěr terapie uděláme nad děťátkem s květovou esencí v dlaních „Růžovou bublinku lásky“.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

 

logo-rgb-tesne

Objetí jemnou Růží

jemné emoční opečování Předčasňátka

 

zrozeni_mimi ruze

 

Pěstící olej s jemnou Růží

Poskytuje excelentní péči o pleť a zároveň působí i na emoční svět děťátka.

To je také důvod, proč je tento olej skutečně výjimečný.


  Mandlový olej, přítomný v pěstícím oleji, je vhodný i na velmi jemnou a citlivou pleť, kdy pomáhá zklidnit podrážděnou či svědící pokožku. Podporuje její přirozenou ochranu, vytváří na ni jemný hydrolipidový film a udržuje její přirozenou vitalitu. Pokožku regeneruje, dodává ji pocit hebkosti, pružnosti a vláčnosti. Lehce se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Je ideální na opečování pokožky i po koupání, kdy ji chrání před vysoušením.

  Olej se získává z jader sladkých mandlí, je bohatý na vitamíny (A a E), minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor) a mastné kyseliny (kyselina olejová, linolová, palmitová) a také obsahuje alfa-tokoferol (přírodní antioxidant). Barva oleje je světle žlutá, neobsahuje žádné konzervační látky.)

 Velmi jemná Růže (vzácná Růže damašská), přítomná v pěstícím oleji ve stopovém množství (už i tato koncentrace je pro využití jejích blahodárných účinků dostačující a bezpečná zároveň) uvolňuje hluboké fyzické i emoční napětí a podporuje emocionální rovnováhu. Má celkové harmonizační a zklidňující účinky, navozuje dobrou náladu a podporuje krevní oběh. Opečovává různé podráždění pokožky. Je vhodná pro všechny typy pleti.

 Pozn.: Esenciální olej Růže damašské patří mezi vzácné oleje. K získání jednoho litru esenciálního oleje je potřeba cca 5 000 kg květů, což představuje, že pro vytvoření 5 ml esenciálního oleje je potřeba použít cca 12 000 okvětních lístků květu. Z toho důvodu je tento olej vysoce ceněn a je to jeden z nejdražších olejů vůbec.

Použití v péči o Novorozeňátko, Předčasňátko a Děťátko:

 

  Mandlový olej je nejvíce používán pro novorozeneckou pokožku. Je velmi dobře snášen a pro miminka do půl roku se doporučuje používat právě mandlový olej. Velmi jemná Růže uvolňuje u novorozeňátka po porodu emoční i fyzické napětí, což je důležité i po předčasném porodu. Růže hladí svět děťátka svou energii lásky a hezky opečovává jeho vzácné propojení s maminkou a tatínkem.

  Při prvních dotecích hladíme pokožku novorozeňátka výhradně přírodním olejem, který  jemňounce vmasírováváme do pokožky celého tělíčka děťátka už od prvních dnů. Pěstící olej je vhodný na běžnou každodenní péči o jeho jemnou pokožku a je výjimečný i pro prohloubení blahodárných účinků  Motýlích masáží (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016).

  Olej si naneseme do dlaní a krouživým třením jej přehřejeme a až poté jím hladíme svoje děťátko. Před tím si ale ještě nastříkáme do dlaní voňavou květovou esenci Hlazení Duše Miminka, což dává mnohem sytější podtón našim léčivým dotekům a naše dlaně zároveň hezky zjemní a zvláční.

 

 

 

 

logo-rgb-tesne

Růžové osvěžení

podporuje emoční stabilitu ženy a její „náhle rodící se mateřství“

 

zrozeni_vonava-ruze   

Květová esence s jemnou vůní Růže

 

  Voňavá květová esence ve spreji přináší osvěžení, emoční pohodu, navozuje pocit harmonie a bezpečí. Čerstvé mamince pomáhá vstoupit do nově rodícího se „předčasného mateřství“, kdy je květová esence pro ni velmi důležitým „emočním pohlazením“. A bude ji pomáhat udržovat v srdci vnitřní spojení s děťátkem i na dálku. Toto spojení bude „fungovat“, i když nebudou při sobě a podpoří je v důvěře, že vše společně zvládnou – pro předčasňátka jsou důvěra a vnitřní komunikace velmi důležitá. Když bude potřeba, může také jemně opečovávat „emoční zranění“, hladit bolavá místa na srdci a přinášet jeho „emoční zacelení“ (květová esence pomáhá vyplavovat i hluboce uložené emoce ven a nezadržovat je tak v sobě – pomůže postupně vše nahromaděné „v bezpečí“ vyplakat a poté pak přichází hluboké „emoční zklidnění“). Na náš „emoční svět“ jemně působí svou mateřskou energií a podporuje vnitřní ženskou sílu. Velmi jemná vůně Růže vnáší jakési emoční kouzlo do života, probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit. Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší kdykoliv přes den, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe „Růžový obláček“ a ponoříme se do jeho voňavého kouzla.

  Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

  Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

  Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, podporují především emoční svět ženy, její ženskou sílu a probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit.

 Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentní čisté pramenité vody.

 

Použití květové esence v péči o čerstvou Maminku:

 

  Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro osvěžení, podporu emoční stability, vitalizaci a navození pocitu pohody:

 květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho emočního vnímání a prohloubení naší intuitivní komunikace s miminkem nejenom na přímo, ale taky na dálku, kdy mu budeme důvěřovat a budeme jej svým vnitřním spojením se s ním podporovat

 květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7. krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření do pulzních bodů za ušima do pulzních bodů za ušima

 nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

 vetření květové esence do oblasti podbříška pomáhá harmonizovat a také vitalizovat tuto oblast

 vetření květové esence do ledvin a jejich následné prohřátí přiloženými provoněnými „kytičkovými dlaněmi“ se podpoří jejich vitalizace a celková životní energie – ledviny je důležité po porodu opečovávat, protože nesou naši vrozenou životní energii a po porodu jsou obzvlášť vyčerpané

 květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohoupřes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním; a současně jemně stimulujeme pravotočivým kroužením bod ledvin (L1)

  Psychicko-emoční podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými „kytičkovými dlaněmi“ na něj.

 Naladění se do „emoce Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoníme (během pár vteřin je přímo stimulována přes čichové receptory v nosní sliznici amygdala centrum emočního prožívání a emoční paměti).

 Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“: provedeme nastříkáním (2-3x) květové esence do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho vůně, kterou je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin. Vůně nás hezky naladí do „emoce Růže“ a zároveň si květovou esencí voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

 

 

 

logo-rgb-tesne

Svítání

emočně-energetická podpora

 

Svítání_orez

 

Květová esence

 

  Květová esence Svítání přináší nový dech do života, povzbuzuje vitální energii, životní sílu a podporuje v pohybu vpřed. Pomáhá nás stabilizovat při vnitřním rozkolísání, „rozladěném“ emočním a psychickém rozpoložení a projít i náročnějšími situacemi a neuvíznout v nich. Pozvolna uvolňuje zvýšené vypětí a podporuje naše celkové zklidnění. Pomáhá zharmonizovat náš vnitřní svět a nepodléhat tak snadno vypjatějším vnějším vlivům. Pomáhá nám procházet „intenzivními vlnami života“, které přicházejí v nejrozmanitějších životních situacích a postupně se navrátit do svého „vnitřního středu“ a rovnováhy. Užívá se jako „obecná“ esence pro první nádech.

  Napomáhá při významných změnách v životě, jaké jsou: předčasný porod, který může přinášet obavy z nové a náhlé situace, při vnitřním vypětí, napomáhá nejenom při vnitřním ale i vnějším zranění, před i po operaci, před i při náročnějších vyšetřeních, při různých terapiích apod.

  Svítání je důležitou „Esencí prvního nádechu“ v různých vypjatých momentech, kdy nám pomáhá udržet energii tím, že pozvolna rozptyluje neklid a uvolňuje stres, který už nebude tolik vyčerpávat. Především dlouhodobý stres ubírá mnoho energie a díky tomu ztrácíme potřebnou sílu na zvládání náročnějších situací v životě.

   Esence je účinná i na lokální ošetření pokožky: na místa jakkoliv podrážděné pokožky (např. na místa vpichu po injekci, na opruzeniny, na jizvičky či potničky apod.).

  Celkové blahodárné účinky získává květová esence výjimečným potencováním excelentních čistých pramenitých vod a květových esencí.

 

Použití květové esence v péči o Předčasňátko i o čerstvou Maminku:

 

  Předčasňátko: pomáhá esence harmonizovat po jeho náhlém příchodu na svět. Dostává se k němu přes mateřské mléko od maminky, která esenci užívá vnitřně a kdy zároveň působí a pomáhá po předčasném porodu i jí. Oba dva, maminka i dítě, jsou velmi úzce vzájemně propojeny a potřebují se oba „vyladit“ do nové situace, která přišla brzy a neočekávaně.

  Většímu Novorozeňátku: se může naředěná esence (v teplé vodě) vtírat přímo do plosek nožiček, do zápěstí, na zátylek, mezi lopatky, do pupíku a do míst, kde se vyskytuje napětí.

  Životní situace, ve kterých je květová esence Svítání vhodná, jsou opravdu rozmanité, proto se doporučuje mít ji po ruce či v domácí lékárničce. A když je potřeba, je velmi efektivní, když se esence užije jak vnitřně, tak současně i zevně, a to jejím potíráním na potřebná místa.

 

Dávkování květové esence:

 

pravidelnost a frekvence užívání hrají důležitou roli pro aktuální i preventivní působení

  „Předčasná“ maminka užívá ve vypjatých situacích 3 kapky (kp) přímo pod jazyk, a to i opakovaně v 9-19 min intervalech až do zřetelného zlepšení stavu. Po dostavení se úlevy se užívá ještě přibližně měsíc a to nejméně 3x3kp denně, kdy se rozmíchá do vody a popíjí po doušcích.

  K Předčasňátkům se květová esence dostává přes mateřské mléko, kdy harmonizačně působí na oba dva zároveň. Esence se nakape do sklenice (3x3kp denně) či do láhve s vodou (9kp), rozmíchá se a maminka ji popíjí v průběhu dne po doušcích vždy, když je potřeba.

  U větších Novorozeňátek se lokálně potírá naředěná květová esence (9 kp se naředí do teplé vody ve skleněné láhvi o objemu cca 0,5 l) přímo na pokožku pomocí bavlněné látky do napjatých míst, ale zejména do plosek nožiček, do zápěstí, na zátylek, mezi lopatky a do pupíku (krouživým pohybem pravotočivě) na celkové zklidnění se a zharmonizování. Také se naředěnou květovou esencí potírají místa, jako jsou např. opruzeniny, potničky, místa vpichu po očkování apod. pro zklidnění podrážděné pokožky.

 Je vhodná i do vaničky při prvních koupelích, kdy se do koupele nakape 9 kp a rovnoměrně se rozmíchá malováním symbolu „∞“ do vody, čím se aktivuje v celém objemu a může tak blahodárně působit na potřebných místech kdekoliv na pokožce a podpořit celkové zklidnění.

Překročení denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko, esencí se nelze předávkovat.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

kolecko